Amraiwadi, Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24ABAPG3980C1Z6
Approx. Rs 45,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Capacity (LPH) | 1000 LPH |
| Usage/Application | Domestic |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Water Source | Borewell Water |
| Softener Tank Type | Vertical |
| Material | FRP |
| Resin Volume | 51 - 100 Liters |
| Deliver Type | PAN India |
Approx. Rs 6,50,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Capacity(LPH) | 5000 LPH |
| Usage/Application | Industries |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Material | Mild Steel |
| Water Source | Borewell Water |
| Frequency Range | 50-60Hz |
| Deliver Type | PAN India |
Approx. Rs 4,50,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Usage/Application | Water Purification |
| Filter Type | Multigrade Sand Filter |
| Type Of Machines | Sand Filtration |
| Frequency | 50-60Hz |
| Filter Medium Material | Microfiber |
| Outside Diameter | 80 mm |
Approx. Rs 4,50,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Capacity (LPH) | 5000 LPH |
| Usage/Application | Industrial |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Water Source | Borewell Water |
| Softener Tank Type | Vertical |
| Color | Blue |
| Deliver Type | PAN India |
Approx. Rs 45,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Capacity (LPH) | More than 1000 LPH |
| Usage/Application | Domestic |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Water Source | Borewell Water |
| Softener Tank Type | Vertical |
| Material | FRP |
| Resin Volume | 51 - 100 Liters |
| Deliver Type | PAN India |
Approx. Rs 4,50,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Capacity (LPH) | 500 LPH |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Water Source | Borewell Water |
| Softener Tank Type | Horizontal |
| Material | FRP |
| Color | Blue |
| Voltage | 240V |
Approx. Rs 2,90,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Capacity (LPH) | More than 1000 LPH |
| Usage/Application | Industrial |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Water Source | Borewell Water |
| Softener Tank Type | Vertical |
| Cleaning System | Ion-exchange Resin Method |
| Material | FRP |
| Deliver Type | PAN India |
Explore More Products
© Prince Technology. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited