Amraiwadi, Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24ABAPG3980C1Z6
Approx. Rs 16,85,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Production Capacity | 2000 BPH |
| Production Capacity (Bottles/Hr) | 1000 |
| Machine Type | Semi-Automatic |
| No of mould cavity | 3 cavity |
| Bottle Size | 50-500 ml |
| Frequency | 50Hz |
Approx. Rs 16,85,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Production Capacity (Bottles/Hr) | 2000 BPH |
| Machine Type | Semi-Automatic |
| No of mould cavity | 3 cavity |
| Bottle Size | 50-500 ml |
| Raw Material of Bottle | Pet |
| Frequency | 50Hz |
Approx. Rs 16,50,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Production Capacity (Bottles/Hr) | 2000 BPH |
| Machine Type | Semi-Automatic |
| No of mould cavity | 3 Cavity |
| Bottle Size | 50-500 ml |
| Raw Material of Bottle | PET |
| Frequency | 50 Hz |
Approx. Rs 16,85,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Production Capacity (Bottles/Hr) | 2000 BPH |
| Machine Type | Semi-Automatic |
| No of mould cavity | 3 cavity |
| Bottle Size | 200ml to 1 ltr |
| Frequency | 50 Hz |
| Max. Neck Diameter | 28mm |
Approx. Rs 16,85,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Blowing Capacity | 1 Ltr |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Machine Type | PET |
| Mould Cavity | 3 Cavity |
| Brand | Global Pet |
Explore More Products
© Prince Technology. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited