Amraiwadi, Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24ABAPG3980C1Z6
Approx. Rs 18,00,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Filling Capacity | 60 bottle/min |
| Water Purification Process | RO |
| Automation Grade | Automatic |
| Container Type | Bottle |
| Water Source | Borewell Water |
| Power Consumption | 5 kWH |
Approx. Rs 1,60,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Capacity | 5 TR |
| Material | Mild Steel |
| Type | Air-Cooled |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Phase | Three |
Approx. Rs 3,00,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Capacity | 6 piece/min |
| Film | LD |
| Usage/Application | Mineral water |
| Voltage | 415 |
| Driven Type | Electric |
| Phase | Three |
Approx. Rs 5,40,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Production Capacity (Bottles/Hr) | 1000 BPH |
| Machine Type | Semi-Automatic |
| No of mould cavity | 2 Cavity |
| Raw Material of Bottle | PET |
| Frequency | 50Hz |
| Max. Neck Diameter | 28mm |
Approx. Rs 3,00,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Production Capacity | 50 BPM |
| Capacity | 60 BPM |
| Warranty | 1 year |
| Filling Material | Mineral Water |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Container Type | Bottle |
Approx. Rs 1,35,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Capacity | 200 Jars/Hr |
| Machine Type | Semi-Automatic |
| Phase | Three |
| Frequency | 50 |
| Power Supply | 415V |
Approx. Rs 6,50,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Driven Type | Electric |
| Material | Mild Steel |
| Voltage | 415 |
| Phase | Three |
Approx. Rs 16,85,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Filling Product | PET |
| Capacity | 40 BPM |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Warranty | 1 year |
| Frequency | 50Hz |
| Phase | Three |
| Voltage | 415 |
Approx. Rs 65,00,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Application | Bottle Filling |
| Filling Material | Liquid |
| Driven Type | Electric |
| Material | Stainless Steel |
| Machine Connected Power | 4.5KW |
| Phase | 3 Phase |
Explore More Products
© Prince Technology. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited