Amraiwadi, Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24ABAPG3980C1Z6
Approx. Rs 16,00,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Production Capacity | 5000 Litres/day |
| Output Capacity | 5 tons/day |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Usage/Application | Automotive |
| Phase | 3 Phase |
| Material | SS |
Approx. Rs 14,40,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Voltage | 415V |
| Usage/Application | Bs6 fluid |
| Phase | Three Phase |
| Model Name/Number | DEF 500 |
| Motor Type | Induction |
| Product Efficiency | 99% |
| Electric Panel | Digital |
Approx. Rs 16,00,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Production Capacity | 5000 Litres/day |
| Output Capacity | 5 tons/day |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Material | Mild Steel |
| Dimension | 3150x 1775 x 1900 mm |
Approx. Rs 16,00,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Production Capacity | 5000 Litres/day |
| Output Capacity | 5 tons/day |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Usage/Application | Automotive |
| Phase | Three Phase |
| Features | Corrosion Resistant |
Approx. Rs 20,00,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Production Capacity | 10000 Litres/day |
| Country of Origin | Made in India |
| power | 3 phase |
| Voltage | 415 |
| Purity | 32.5% |
Approx. Rs 14,40,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Production Capacity | 5000 Litres/day |
| Country of Origin | Made in India |
| Power | 3 Phase |
| Voltage | 415 |
| Purity | 32.5% |
Approx. Rs 15,00,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Production Capacity | 1000 Litres/day |
| Output Capacity | 2 tons/day |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Automotive |
| Density | 1.09 |
Approx. Rs 14,40,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Production Capacity | 5000 Litres/day |
| Country of Origin | Made in India |
| Voltage | 415V |
| Phase | 3 Phase |
| Purity | 32.5% |
Additional Information:
Approx. Rs 16,00,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Production Capacity | 5000 Litres/day |
| Country of Origin | Made in India |
| Voltage | 415V |
| Power | 3 Phase |
| Purity | 32.5% |
Additional Information:
Approx. Rs 18,00,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Production Capacity | 10000 Litres/day |
| Country of Origin | Made in India |
| power | 3 Phase |
| Voltage | 415 |
| Purity | 32.5% |
Approx. Rs 16,00,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Production Capacity | 5000 Litres/day |
| Country of Origin | Made in India |
| Power | 3 Phase |
| Voltage | 415 |
| Purity | 32.5% |
Explore More Products
© Prince Technology. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited