Amraiwadi, Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24ABAPG3980C1Z6
Approx. Rs 12,00,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Filling Capacity | 60 bottle/min |
| Water Purification Process | RO |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Container Type | Bottle |
| Plant Accessories | PET Blowing Machine |
Approx. Rs 4,50,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Production Capacity | 24 BPM |
| Capacity | 24 BPM |
| Warranty | 1 year |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Filling Range | 200ml to 1 ltr |
Approx. Rs 18,00,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Application | Bottle Filling |
| Filling Material | Liquid |
| Capacity | 60 BPM |
| Material | Stainless Steel |
| Power Consumption | 4.5KW |
| Driven Type | Electric |
Approx. Rs 35,00,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Machine Type | Vertical Form-Fill-Seal |
| Usage/Application | Liquid |
| Driven Type | Electric |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 415 |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
Approx. Rs 10,50,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Production Capacity | 24 BPM |
| Capacity | 24 BPM |
| Warranty | 1 year |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Filling Range | 200 ml to 1 ltr |
| Driven Type | Electric |
Approx. Rs 10,50,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Warranty | 1 year |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Material | ss |
| Driven Type | Electric |
| Capacity | 24 BPM |
| Production Capacity | 30 BPM |
Approx. Rs 18,00,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Capacity | 60 BPM |
| Phase | Three Phase |
| Power | 3HP |
| Voltage | 240V |
| Frequncy | 50 Hz |
| Packing | Bottle |
Approx. Rs 6,50,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Application | Bottle Filling |
| Filling Material | Liquid |
| Packaging Type | Bottle |
| Driven Type | Electric |
| Material | Stainless Steel |
| Frequency | 50Hz |
Explore More Products
© Prince Technology. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited